A tak nas widzą inni. SYNAPSY

2017-03-18 05:31:00

A tak nas widzą inni. SYNAPSY

Oto reportaż o naszej szkole, stworzony w ramach projektu  SYNAPSY. Bardzo serdecznie zachęcamy do czytania, oglądania i słuchania! Polecamy uwadze zwłaszcza "podwórkowe" zdjęcia - przepiękne!

Fot.Dawid Sobolak.

SYNAPSY to trzyletni, wielopoziomowy program wspierania edukacji kulturowej stworzony z myślą o nauczycielach i animatorach kultury oraz odbiorcach ich działań. Chcemy wspólnie tworzyć nowoczesną edukację kulturową, łącząc edukację szkolną z aktywnością pozaszkolną, projektując działania skierowane do dzieci i młodzieży, w których młody człowiek jest nie tylko widzem i odbiorcą, ale czynnym uczestnikiem i współtwórcą. To miejsce styku edukacji i kultury, przestrzeń przenikania się, wymiany i ścierania poglądów oraz doświadczeń z obszaru działań z dziećmi i młodzieżą – w szkole, w domu kultury, w kinie, w teatrze, w Internecie, na podwórku. To czas, kiedy łączymy nasze siły, żeby budować dialog społeczny oraz mądre działania edukacyjne, wykorzystujące kulturę jako narzędzie ekspresji i refleksji nad światem. Więcej informacji tutaj.

Wieczór kulturalny w Korczaku

Wykład dr Markusa Osterriedera