Historia naszej szkoły

Nasza szkoła powstała w 2004 roku z inicjatywy nauczycieli oraz rodziców, którzy poszukiwali alternatywnych rozwiązań w edukacji własnych dzieci. Chcieliśmy stworzyć miejsce, w którym nauka nie będzie prowadzona w oparciu o model szkolnej fabryki. Szukaliśmy indywidualności w edukacji, wszechstronności, otwarcia i wolności. W ten sposób powstała szkoła, która pracuje w oparciu o założenia pedagogiki waldorfskiej.

Jesteśmy szkołą otwartą, posiadającą uprawnienia szkoły publicznej. „Korczak” jest naturalnym wyborem dla rodziców, którym zależy na wspieraniu swojego dziecka w jego rozwoju i szczęśliwym dzieciństwie. W naszej szkole funkcjonuje system stypendialny, umożliwiający naukę wszystkim dzieciom, bez względu na sytuację materialną ich rodziny. Nasza pedagogika jest najprężniej rozwijającą się pedagogiką alternatywną. To już blisko 100-letnia historia i ponad 1000 szkół waldorfskich na świecie.

W 2012 roku nasza szkoła otworzyła pierwsze w Krakowie gimnazjum waldorfskie. Kształcą się w nim zarówno uczniowie, którzy ukończyli naszą szkołę podstawową, jak również uczniowie, którzy na tym etapie szkoły chcą się wdrożyć w ten ciekawy i wartościowy system edukacji.