Języki obce

Od pierwszej klasy w naszej szkole uczymy języka angielskiego i niemieckiego. W klasach I-II dzieci mają zajęcia od poniedziałku do piątku - krótkie, ale codzienne lekcje obu języków. Nic nie tłumaczymy i nie wtłaczamy do głów gramatycznych formułek. Po prostu bawimy się w obu tych językach. Zanurzamy się w ich brzmieniu i melodyce. Śpiewamy, recytujemy. Sprawiamy, że języki obce stają się coraz mniej obce, a coraz bardziej znajome.

Na prawdziwą naukę przychodzi czas w kolejnych klasach. Wtedy okazuje się, że większość słówek jest już w głowie dziecka. Teraz uczymy się w z nich składać właściwe zwroty i wykorzystywać je w życiu codziennym. Bez stresu i presji zachęcamy do przełamywania nieśmiałości językowej. Waldorfska atmosfera wzajemnego wsparcia i koleżeńskiej akceptacji bardzo w tym pomaga.