Zajęcia artystyczne

Wierzymy, że to, co w człowieku najpiękniejsze to ciągła zdolność przekraczania i odkrywania siebie. Dlatego tak ważne są dla nas zajęcia artystyczne. Zajęcia, które karmią fantazję, rozgrzewają wewnętrznie, dają radość i pozwalają odkrywać nowe, nieznane obszary. Akt tworzenia najpełniej pozwala być sobą, czerpiąc z tego mnóstwo satysfakcji. Staramy się tworzyć codziennie. Jak najmniej odtwarzania - jak najwięcej artystycznej wolności!

Przywiązujemy bardzo dużą wagę do działań praktycznych. Dla nas prace ręczne to przedmiot równie ważny jak inne zajęcia. Wcale nie dlatego, że naukowcy coraz częściej potwierdzają, jak ważna jest zwinność dłoni i jak wielki wpływ ma na poznawcze funkcjonowanie dziecka. Prace ręczne dają doskonałą możliwość wzmacniania woli u dzieci, budowania w nich zaufania do siebie oraz do swoich możliwości. Każdy, kto kiedyś własnoręcznie coś zrobił lub skonstruował z pewnością wie, o co nam chodzi. A nie ma bardziej zadowolonych z siebie dzieci niż te, które ukończą swoje pierwsze robótki na drutach, szałas w ogrodzie, wazon z gliny czy też filcowy piórnik.