Zajęcia Dodatkowe

ROK SZKOLNY 2017 / 2018

Informacja o zajęciach dodatkowych dla uczniów Szkoły Podstawowej odbywających się na terenie naszej szkoły
(wzór umowy do pobrania na dole strony)

Lukas Graham: Kiedyś miałem siedem lat……..
(zajęcia z języka angielskiego)

Piosenki niosą ze sobą wielką moc, raz przez muzykę, ale także poprzez tekst. Wśród wielu współczesnych piosenek znajdziemy takie, które w dobitny sposób komentują otaczającą nasz rzeczywistość, obalają pozorny obraz świta, apelują lub ukazują świat uczuć autora. W trakcie kursu zajmiemy się wsłuchiwaniem i dyskutowaniem tekstów piosenek mniej i bardziej współczesnych autorów. Dobór repertuaru będzie ustalony wspólnie z grupą – wśród artystów nie zabraknie Lukasa Grahama, U2, Adele. Kurs jest przeznaczony wyłącznie dla uczniów klas 8. oraz 9. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu w godzinach popołudniowych. Liczba uczestników nie może przekroczyć 10 osób.

termin spotkań: środa godz. 15:10
Prowadzący: Mariusz Nieroda

Speaking English

Zajęcia konwersatoryjne z języka angielskiego dla uczniów klasy 5. W trakcie zajęć prowadzić będziemy rozmowy w języku angielskim ćwicząc nowe słowa oraz poszerzając zakres czynnie używanych struktur językowych. W trakcie zajęć pracujemy w parach lub indywidualnie, ćwicząc praktyczne używanie języka angielskiego. Zajęcia będą kontynuacją kursu, który rozpoczął się w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017. Zajęcia będą odbywały się raz w tygodniu. Liczba uczestników nie może przekroczyć 6 osób w jednej grupie.

termin spotkań: wtorek, czwartek lub piątek godz. 14:20 do uzgodnienia
Prowadzący: Mariusz Nieroda

Teatrzyk Szkolny dla klas II-IV

Z wykształcenie jestem germanistką, ale moją ogromną pasją jest też teatr. Ukończyłam Studium Aktorskie Lart w Krakowie i miałam okazję zagrać w spektaklu „ Himmelweg. Droga do nieba.” w reż. Katarzyny Kalwat w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Swoją pasją i doświadczeniami chciałabym dzielić się z uczniami klas II-IV, wspólnie tworząc z nimi teatrzyk szkolny. Jestem przekonana,  że teatr może być dla dzieci syntezą wszelkiego rodzaju artystycznych działań .

Program zajęć obejmować będzie:

•  pracę nad przedstawieniami scenicznymi
  •  gry i zabawy dramowe
  •  improwizacje
  •  ćwiczenia na koncentrację i pamięć
  •  przedstawienia kukiełkowe / teatr cieni
  •  zabawy tematyczne-odgrywanie przez dzieci powierzonych ról
  •  pracę nad ekspresją sceniczną
  •  gimnastykę języka (przygotowanie aparatu mowy, ćwiczenia wymowy, poprawa sprawności aparatu mowy, technika mówienia, akcent, intonacja, techniki oddechowe)
  •  śpiewanie piosenek
  •  ćwiczenia rytmiczne

termin spotkań: czwartek 15:00 – 16:00
Prowadzenie: Maria Woźniak

Język niemiecki

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów 7, 8 i 9 klasy, którzy pragną poszerzyć znajomość języka niemieckiego. Pracować będziemy z tekstami piosenek, wierszami, filmami. Poszerzymy wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Wspólnie planować i przygotowywać będziemy krótkie, weekendowe, ale jednak „wyprawy” np. do Berlina, by sprawdzić się w praktyce.

Termin spotkań: piątek 15:30
Prowadząca: Lidia Marek

Zapisy na powyższe zajęcia są prowadzone w sekretariacie (osobiście lub drogą mailową). Koszt zajęć wynosi 70zł/m-c. Zamieszczamy także wzór umowy do zapoznania się.

Dodatkowo w naszej szkole odbywają się także:

Harcerze i zuchy

W szkole działają dwie drużyny, które są częścią Szczepu Niger, przy Hufcu Kraków Śródmieście w ZHP.

96 Krakowska Gromada Zuchowa "Tajemnicze Smoki" jest najmłodszą drużyną koedukacyjną w naszym szczepie. Istnieje od września 2011 roku i skupia uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.

Drużynową jest dh. pwd Dominika Łabno

termin spotkań - poniedziałek 15:15

96 Krakowska Drużyna Harcerska „Zawiszacy” jest drużyną koedukacyjną. Istnieje zaledwie od marca 2010 roku i szybko się rozwija. Należą do niej dziewczęta i chłopcy z klas od IV-VI.

Drużynową jest dh. Julia Środa absolwentka naszej szkoły.

termin spotkań - czwartki 16:45

Drużyny są prowadzone przez doświadczoną kadrę i utrzymują stałe kontakty z pozostałymi drużynami harcerskimi w szczepie, co stwarza o wiele więcej okazji do integracji, zabawy i zawierania przyjaźni na całe życie.

Opiekun: Beata Uczkiewicz – Majkut

Pianino:

Barbara Podsadecka

Terminy: poniedziałek, środa, czwartek, godziny do uzgodnienia

Pianino:

Wassim Ibrahim

Terminy spotkań: do uzgodnienia

Zapisy na powyższe zajęcia odbywają się bezpośrednio u prowadzących.

* szkoła jest w trakcie poszukiwania prowadzących do zajęć z gliny.

* dla klas młodszych zostaną przygotowane zajęcia w stolarni w trakcie trwania świetlicy (informacje wkrótce)